Przeglądaj poprzez

Gdzie można otrzymać pożyczkę nie mając zdolności kredytowej?

Niekiedy, gdy potrzebujemy pilnego wsparcia finansowego, okazuje się, że nie możemy wziąć kredytu w banku, gdyż nie posiadamy zdolności kredytowej. Bank może bowiem stwierdzić, że nasze zadłużenie jest zbyt duże i odmówić nam udzielenia kolejnej pożyczki, nawet jeśli będziemy w stanie ją spłacić.

Osoby zadłużone mogą jednak starać się o pożyczki w instytucjach pozabankowych, które nie sprawdzają zdolności kredytowej swoich klientów. Firmy pożyczkowe oferują szybkie pożyczki dla zadłużonych, gdyż nie mają obowiązku weryfikowania swoich klientów pod kątem wysokości dochodów i ilości poprzednich kredytów oraz sprawdzania ich historii kredytowej w rejestrach niesolidnych dłużników. Dzięki temu tego typu pożyczkę może otrzymać praktycznie każda pełnoletnia osoba, która prawidłowo wypełni wniosek o udzielenie finansowania.

Należy jednak pamiętać, że szybkie pożyczki dla zadłużonych są droższe niż kredyty gotówkowe w bankach. Firmy pożyczkowe ryzykują bowiem sporo pieniędzy przez pożyczanie ich osobom, których dane nie są weryfikowane pod każdym względem. Ryzyko to uwidacznia się w wyższym oprocentowaniu tak zwanych chwilówek oraz w dużej liczbie prowizji, jakie naliczają instytucje pozabankowe. Zadłużeni powinni pamiętać, że kredyty w firmach pożyczkowych nie nadają się, by przeznaczać je na spłatę poprzednich długów. Szybkie pożyczki dla zadłużonych powinny być więc brane jedynie przez osoby, które wiedzą, że będą w stanie terminowo uregulować kolejne raty i że następna pożyczka nie doprowadzi ich do bankructwa.

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł
Twoja ocena: brak
Ocena: 0 - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *