Przeglądaj poprzez

Kredyt dla freelancera

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszy się samozatrudnienie w postaci freelancingu. Freelancer to osoba, która jest specjalistą w danej dziedzinie. Może być to tłumacz, copywriter, programista, grafik komputerowy itp. Osoby takie prowadzą własne firmy lub pracują na podstawie umów cywilnoprawnych i obsługują swoich klientów za pośrednictwem Internetu, bez konieczności wychodzenia z domu. Pracownicy tacy nie posiadają umów o pracę, co oznacza, że do niedawna mieli poważne problemy z uzyskaniem kredytów w bankach. Dzisiaj sytuacja ta uległa znaczącej poprawie.

Banki zaczęły dostrzegać fakt, że freelancerzy osiągają znacznie wyższe, regularne dochody niż osoby pracujące na umowach o pracę na czas nieokreślony. W związku z tym chętnie udzielają im kredytów gotówkowych, samochodowych, mieszkaniowych i hipotecznych.

W przypadku freelancerów pracujących na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie, instytucje bankowe wymagają regularnych dochodów i ciągłości umów. Minimalny wymagany okres zatrudnienia na podstawie takich umów to 6 miesięcy, ale istnieją też banki wymagające okresu 12 miesięcznego, a nawet dłuższego.

Freelancerzy prowadzący własną działalność gospodarczą również mogą otrzymywać kredyty, ponieważ banki cenią sobie przedsiębiorczość i umiejętność pozyskiwania klientów oraz zarabiania dużych pieniędzy. Zwykle wymagany jest rok prowadzenia firmy, ale oczywiście część banków jest bardziej restrykcyjna. Dodatkowo niezbędne jest przedstawienie wyciągu bankowego za ostatni rok lub zaświadczenia z Urzędu Skarbowego.

Odszukano dzięki:

  • kredyt gotówkowy firma loc:PL
  • kredyt gotówkowy samozatrudnienie loc:PL
Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł
Twoja ocena: brak
Ocena: 0 - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *