Przeglądaj poprzez

Składanie wniosków kredytowych

Kredyty są bardzo popularnymi produktami finansowymi wybieranymi przez wielu klientów banków w dzisiejszych czasach. Dzięki produktom finansowym oferowanym przez polskie banki istnieje możliwość kupowania nawet bardzo drogich rzeczy bez konieczności długotrwałego oszczędzania. Po wybraniu odpowiedniej oferty i przeanalizowaniu jej cech, należy złożyć wniosek o udzielenie kredytu.

Wnioski można składać w formie papierowej w oddziałach banków, ale istnieje również możliwość ich składania w formie elektronicznej bez konieczności wychodzenia z domu. We wnioskach należy umieścić odpowiednie informacje, a oprócz tego konieczne jest dołączenie innych dokumentów wymaganych przez bank.

Podstawowymi informacjami umieszczanymi we wnioskach kredytowych są dane znajdujące się w dowodzie osobistym kredytobiorcy, czyli jego imię, nazwisko, adres, numer dowodu osobistego, PESEL itp. Konieczne jest również podanie danych pracodawcy (lub własnej firmy) i określenie kwoty miesięcznych zobowiązań, a także wydatków.

Banki mogą wymagać od swoich klientów dołączania dodatkowych zaświadczeń o zarobkach lub dokumentów ubezpieczeniowych itp. Często konieczne jest podpisanie dokumentacji, na podstawie której bank będzie uprawniony do przejęcia nieruchomości lub samochodu klienta w przypadku braku spłaty rat kredytu.

Jak widać otrzymanie kredytu wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, ale z drugiej strony należy pamiętać, że polskie instytucje finansowe starają się ograniczyć formalności do minimum.

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł
Twoja ocena: brak
Ocena: 0 - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *